جست و جو در سایت
ورود به وب سایت رسمی رایتل
آمار سایت
  افراد آنلاین : 1
  بازدید امروز : 111
  بازدید دیروز : 538
  ورودی گوگل : 0
  زمان لود صفحه : 0٫452 ثانیه
  

توضیحات وزارت بهداشت در مورد امواج آنتن‌های تلفن همراه

شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۰

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در مصاحبه با جام جم آنلاین گفت: شدت پرتوهای منتشر شده از آنتن‌های تلفن همراه در مناطق مسکونی و اماکن عمومی بسیار کم است.

به گزارش مهر، دکتر کاظم ندافی اظهارداشت: آنتن‌های تلفن همراه باید به گونه‌ای در سطح شهرها، روستاها و مناطق مختلف نصب شود که پرتوهای هریک از آنها، منطقه وسیعی را تحت پوشش قرار دهد به همین دلیل این آنتن‌ها عموما روی پشت‌بام‌ها و یا روی دکل‌های بلند نصب می‌شوند و امواج این آنتن‌ها در فواصل کم از آنتن، به سطح منازل مسکونی نمی‌رسد.

وی افزود: با فاصله گرفتن از آنتن‌ها به علت پخش شدن موج در فضا، شدت پرتو به سرعت کاهش می‌یابد به گونه‌ای که خانه‌ها و مردم در میدان‌های بسیار ضعیف قرار می‌گیرند.

 رئیس مرکز سلامت محیط و کار گفت: پرتوهای ناشی از نصب آنتن تلفن همراه روی پشت بام منازل، برای ساکنین آن منزل یا همسایه خطرناک نیست و به علت نصب آنتن در ارتفاع بالا، موج‌های منتشر شده به خانه‌ای که آنتن‌ روی آن نصب شده و خانه‌های مجاور نمی‌رسد.

 وی تأکید کرد: شرایط نصب و بهره‌برداری از آنتن‌های تلفن همراه در ایران به گونه‌ای است که در شرایط فعلی بر مبنای اطلاعات تایید شده توسط مجامع علمی جهانی، مردم می‌توانند بدون نگرانی از این فناوری سودمند، در برقراری ارتباطات بهره‌مند شوند.

 ندافی ادامه داد: مرکز نظام ایمنی هسته‌ای و امور حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی به طور مستمر بر عملکرد اپراتورهای تلفن همراه نظارت دارد تا اطمینان حاصل شود که همواره شدت میدان‌های الکترومغناطیسی ناشی از نصب آنتن‌های فوق، در محل‌های کار و زندگی مردم با استانداردهای مربوطه مطابقت دارد.

منبع: رایتل

برچسب ها:
, , , ,ثبت دیدگاه

معادله را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

به Orightel مثبت دهید

با تشکر از حمایت شما